ארכיון הבלוג

יום רביעי, 10 ביוני 2015

כוחות הבניה וההרס - קונג-פו ורפואה סינית - פוסט מהפסייבוק

מי שמכיר אותנו יודע שנולדנו לתוך הרפואה הסינית מתוך עולם אומנויות הלחימה. בראייה ראשונית, נראה כי עולמות אלו מנוגדים אחד לשני, שכן הראשון עוסק בריפוי ובניה והשני כביכול בלחימה והרס. אבל הדברים רחוקים מלהיות כך.
מי שמכיר את התורות הסיניות ובמיוחד את המושגים YIN ו-YANG, יודע שדווקא שם הניגודיות היא זו היוצרת את השלם וכי השלם גדול מסכום חלקיו.


למעשה, הרפואה הסינית ואומנויות הלחימה מכילות בתוכן מכנה משותף, שתיהן רואות באדם כישות בסיסית חזקה בעלת פוטנציאל להתפתחות, שינוי והעצמה.
שתיהן שואפות להביא את האדם למיצוי הפוטנציאל הגופני-נפשי שלו, בדרכים מעט שונות אך גם מאוד דומות.
המאמץ הגופני באימון קונג-פו יוצר עומסים ופגיעות בגוף, אך כתוצאה מכך הגוף לומד להחלים, לתקן ולהתחזק. גם הדיקור הסיני, יוצר גירוי, פגיעה ונזק קל לרקמה, אבל בעקבותיו הגוף לומד לפעול, לתקשר ולרפא.
אם כך כוחות ההרס והבניה, הקונג-פו והרפואה סינית הן אחד ולא ניתן להפריד ביניהם! האחד יוצר את השני ומשלים אותו.
האיזון בין כוחות ההרס והבניה הינו עדין ביותר ולפעמים מאמץ יתר או טיפול חזק מדי עלול לגרום לכוח ההרס להיות דומיננטי ביחס ליכולות הבניה והשיקום של הגוף.
על כן, ניתן לעזור לגוף להתמודד טוב יותר במצבים שכאלו ולחזק אותו באמצעים שונים, כגון צמחי מרפא, תזונה נכונה, מנוחה ועוד.
אחת הדרכים היעילות למנוע החמרה או החרפה לאחר טיפול בדיקור, כוסות רוח, עיסוי או אימון גופני הוא למרוח מיצויים של צמחי מרפא על אזורי הגוף השונים היכולים לוסת ולבקר (מהמילה בקרה) את תהליך "ההרס" של הטיפול או האימון.
על-ידי כך, ניתן למנוע את ההחרפה ולעודד את הגוף להפעיל את כוחות הבניה והתיקון שלו ביתר קלות.
בעולם אומנויות הלחימה, השימוש החיצוני בצמחי מרפא לטיפול וריפוי הינו נפוץ ובעל היסטוריה וניסיון של מאות שנים.
מתוך הידע הניסיון והצורך שלנו כמורים לאומנויות לחימה וכמטפלים ברפואה הסינית, יצרנו תרסיס המבוסס על צמחי מרפא סיניים המסוגל להפחית כאב, להקטין נזקים מאימונים גופניים ולהפחית גירוי יתר מקומי של הדיקור הסיני.
לאורך השנים ואף היום, אנחנו נוהגים לשחק עם הרכבי הצמחים והמינונים מתוך שאיפה ליצר את התרסיס הכי אפקטיבי שניתן, בכדי להביא את הטיפול הסיני והאימון בקונג-פו עד הקצה מבלי לפחד מהכאב ובסופו של דבר בשביל לגדול, להתפתח, להתחזק ולהתרפא.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה