ארכיון הבלוג

יום רביעי, 17 ביוני 2015

QA - שאלות ותשובות בנוגע לדיקור סיני והרזיה - פוסט מהפייסבוק

ש: האם הדיקור מרזה?
ת: כן ולא, הדיקור כפעולה ישירה לא מרזה - הדיקור הינו כלי טיפול מאוד אינטליגנטי המעורר ומגרה את מערכות הגוף לשינוי, ויסות וריפוי. מתוך כך הדיקור תורם לויסות מערכת העיכול ומערכת העצבים ותורם באופן עקיף לתהליך ההרזיה ע"י שיפור חילוף חומרים. כמו כן, ניתן להעזר בדיקור להפחתת כאבים המגבלים תנועה והמונעים ביצוע של פעילות גופנית, שכידוע חשובה מאוד לתהליך ההרזיה.
בנוסף, לדיקור (במיוחד באמצעות גירוי חשמלי ) יש השפעה על הצרות הקפיים.
ש: האם תדקרו את כולם באותם נקודות?
ת: במסגרת הפרויקט ובדיוק כמו בכל טיפול אחר, אנחנו נבצע פגישת אבחנה מסודרת שדרכה נוכל לבנות תוכנית טיפול מותאמת אישית. האבחנה מתבצעת באמצעות שיחה ובדיקת לשון ודופק (אמצעי אבחון סינים קלאסים), שדרכם נוכל להבין איזה מנגנונים אינם מווסתים בגוף ולהחליט על אסטרטגית טיפול מתאימה.
ברגע שהטיפול הוא אינדיווידואלי, קיימת התאמה פרטנית של הטיפול לכל מטופל. עם זאת, ישנן נקודות בפרוטוקול ההרזיה שכן חוזרות ונדקרות אצל חלק גדול מהמטופלים כיוון שיש להן השפעה ספציפית על העיכול.
ש: באיזה חלקי גוף מתבצע הדיקור?
ת: הדיקור לרוב מתבצע בגפיים - עד לגובה הברך והמרפק ובבטן קצת מעל ומתחת לטבור. בנוסף, נדקרות נקודות באוזן המרגיעות את מערכת העצבים ועוזרות לויסות התאבון.
ש: האם הטיפול הוא רק באמצעות דיקור?
ת: לא, בנוסף לדיקור אנו נעזרים בכוסות הרוח. את כוסות הרוח אנו מבצעים בתנועה (לא סטטי) על אזור הבטן, לרוב עם כיוון תנועת המעיים. כוסות הרוח יוצרות משיכה עדינה שאינה כואבות כלל ושלא משאירה סימנים על רקמת העור/שומן/שרירי הבטן וע"י כך היא יוצרת חום עדין ונעים ובנוסף תורמת לשיפור זרימת דם והפעלה שרירית מקומית.
ש: אני מבין שהפרויקט כולל 12 הרצאות, המלצות תזונה, שקילות וטיפול בדיקור סיני בכל שבוע למשך 3 חודשים, האם יש
     משהו שפספסתי?
ת: כן, זה בדיוק מה שכולל הפרויקט אבל חשוב לומר שבמידה וישנן בעיות רפואיות נוספות המצריכות טיפול, אנו נשתמש באמצעים נוספים כגון: טווינא (עיסוי), מיסכות ושמנים חיצונים, חבישות ורטיות מצמחים ואף נמליץ על צמחי מרפא או תוספים במידת הצורך.
ז"א שאם מטופלת בפרויקט סובלת ממיגרנה אנחנו נשים דגש משמעותי על זה מכיוון התזונה והטיפול הסיני.
כמובן, שכל התהליך הזה מבוקר ע"י שלושה מטפלים: אריאל, תום וציפי.
במידה ואם גם לכם יש שאלות לגבי הפרויקט, אתם מוזמנים לכתוב לנו במייל או להתקשר!
SINITBAKEHILA@GMAIL.COM | 04-8242303
המעונינים להגיע לערב המבוא (23.6.15 בשעה 19:00 בערב) שבו נציג את הפרויקט מוזמנים להתקשר ולהרשם (המפגש פתוח וללא עלות).


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה