ארכיון הבלוג

יום ראשון, 9 באוגוסט 2015

חמשת ה BASICS שלנו - פוסט מהפייסבוק

חם.. חם.. חם!

חום הקיץ לא מרפה!

אנו בקליניקה מטפלים הרבה מאוד בבעיות כאב. כאבים אורטופדיים, נוירופתיה, טראומה, בעיות ראומטיות ועוד.. ולמרות שהטיפול מתמקד לכאורה בבעיות "חיצוניות" יותר, הרי שלכל ענף יש שורש וכל בעייה מתבססת על תפקוד גופני טוב יותר או פחות. 

ככל שהתפקוד הגופני יהיה טוב יותר, קל יותר יהיה לעזור לגוף לתקן את עצמו ולבצע זאת בצורה מהירה ויעילה.

כיצד לשמור על תפקוד גופני טוב?

פעמים רבות אנו מזכירים למטופלנו את המשוואה הסינית הפשוטה - הגוף הפנימי אל מול הסביבה החיצונית.

ככל שהסביבה חזקה יותר וקיצונית יותר, כך עלינו להקפיד על חיזוק המערכות הפנימיות או לפחות למנוע פגיעה בהן הנובעת פעמים רבות מאורח חיים לקוי שכן החלשות הגוף תציב אותנו בעמדה נחותה אל מול הסביבה והיא, כאמור, קיצונית בימים אלו.

לכן אנו מציינים תמיד את חמשת הBASICS אשר הקפדה עליהם תסייע לנו לשמור על הגוף ולהציב יסודות חזקים עליהם ניתן לבנות כל טיפול או התמודדות.

חמשת הBASICS, הדברים הבסיסיים שאנו צריכים לעשות כדי לשמור על עצמנו הם:

1) אוכל ושתייה - הקפידו לאכול מסודר, ארוחות מלאות, חמות ומבושלות. הימנעו משטויות וממאכלים כבדים, שמנוניים ומתובלים יתר על המידה והקפידו לשתות מספיק. רצוי מים בטמפ' החדר ומעלה.

2) מנוחה - הקפידו על שעות המנוחה שלכם! אלו הן השעות בהן הגוף משקם את עצמו ומזין את עצמו וחשוב לשמור עליהן. אין תחליף לשנת לילה טובה.

3) פעילות - הקפידו להיות פעילים! לעבוד ולפעול במהלך היום (כמובן תוך שמירה ואיזון עם הסעיף הקודם).

4) פעילות גופנית - מיצאו פעילות שאתם נהנים ממנה, כזו שאתם מרגישים טוב במהלכה, אחריה ומחכים כבר לעשותה שוב. מיצאו פעילות כזו והתמידו בה. אתגרו את עצמכם, נסו פעילויות חדשות שלא חשבתם עליהן.

5) תהנו! - בין כל ה"אורח חיים" הזה צריך לזכור שיש אמנם אורח שחשוב להקפיד עליו אבל יש גם חיים וגם עליהם חשוב להקפיד. מיצאו "עוגנים" מהנים בשגרת היום יום או השבוע שלכם. סרט, הצגה, מפגש עם חברים או כל דבר אחר. 

הקפדה על 5 הBASICS האלו תאפשר לכם לשמור על עצמכם מול הסביבה הקיצונית (מזג אוויר, מתחים נפשיים בעבודה, עומסים פיזיים באימון עוד) ותיטיב עם האיזון של גופכם ונפשכם.
איזון זה יביא לשיפור תוצאות הטיפול בכך שהוא מאפשר בניית יסודות גופניים ונפשיים טובים וחזקים המהווים את הבסיס היציב והחזק לבניית כל תהליך טיפול שהוא.

קיץ נעים וקריר!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה