ארכיון הבלוג

יום רביעי, 12 באוגוסט 2015

קסם הריפוי - או שלא? פוסט מהפייסבוק

באחת השיחות עם המורה שלי לקונג-פו, דיברנו על ההבדלים בין "אמן" ל"אומן".
באם תחפשו במילון תראו את הפרוש הבא:

אמן - אדם אשר נעזר בכישרון יצירתי כדי ליצור אמנות.
אומן - בעל מקצוע מיומן ומומחה בתחומו.

אם כך, למעשה ה"אמן" בונה את יכולותו בעזרת כישרון מולד ואילו ה"אומן" רוכש את מיומנותו דרך העשיה והתרגול. ל"אמן" יכולת טבעית ואילו "האומן" צריך לרכוש אותה דרך עבודה ומאמץ.

רובינו לא נולדו כאמנים עם כישרון ענק למתמטיקה, נגינה, ריקוד וכו' וכך גם לא כולנו נולדנו עם "כישרון בריאותי" שבה מערכת החיסון היא סופר חזקה השומרת על גופינו ומונעת מאתנו חולי תמידי.

אפשר לומר שרוב בני האדם נאלצים ללמוד ולהתאמץ בכדי לדעת לנגן, לרקוד או לפתור משוואות מתמטיות מסובכות וכך גם רובינו נוטים מדי פעם להתקרר, להיות אלרגים, לסבול מכאבים כרונים ולהיות בעלי גוף עם קצב התחדשות וריפוי איטי יותר.

ישנם אנשים היכולים לעשן כל החיים ולאכול ג'אנק פוד ועדיין יחיו עד גיל מופלג ואילו אחרים חייבים כל הזמן להקפיד על התזונה ולבצע פעילות גופנית ולהמנע מעישון, סוכר וכו', בכדי להשאר בקו הבריאות.


רוב רובם של האנשים המגיעים אלינו למרפאה הם אלו הזקוקים לאיזה שהיא עזרה ותמיכה חיצונית בכדי להחלים. אנשים אילו סובלים לרוב מכאבים כרונים שאינם פוחתים עם הזמן, ממחלות אוטו-אימוניות, ממערכת חיסון חלשה, מרגישות נשמתית, מחבלות ופציעות שאינן מחלימות מספיק טוב ועוד ועוד...

הרפואה הסינית בבסיסה שואפת לעודד את הגוף לריפוי וויסות עצמי, אבל היא תלויה בסופו של דבר בחסדי גופכם. על כן, היא אינה יכולה וצריכה לתת פתרון קסם כפי שכולנו הינו רוצים - ואין זו באמת מטרתה.

בכדי לעודד שינוי הדרגתי ונכון בגופכם, לוסת אותו, לעודד אותו לתהליך של ריפוי ושינוי עמוק ואמיתי, אל תצפו לקסמים - תצפו לעבודה קשה המצריכה
 התמדה, מאמץ, רצון וסבלנות שתביא את גופכם לרכוש את המיומנות, כפי שעושה ה"אומן", הנדרשת לויסות וריפוי עצמי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה