ארכיון הבלוג

שאלות נפוצות


כיצד מתבצע הטיפול:
במהלך הביקור הראשון נערוך בדיקת אבחון באמצעות הרפואה הסינית, הכוללת: תשאול מידע לגבי התלונה/מחלה, בדיקת לשון ודופק. חשוב לדעת שלמרות שרוב המטופלים מגיעים עם אבחנה קונבנציונאלית של רופא מערבי (לדוג': קרע במניסקוס, אסטמה, רפלוקס, מיגרנה וכו'...), אנו מחוייבים במקביל לבצע אבחנה של המחלה ומנגנוניה השונים עפ"י המודל הרפואי הסיני על-מנת שנוכל להחליט כיצד ואיך לטפל באמצעות הכלים הסיניים (דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, תזונה, טווינא, צ'י-קונג וכו').
פגישת האבחנה יכולה לקחת עד שעה שלאחריה כל מטופל מקבל סיכום והמלצות טיפוליות מפורטות.

כיצד מתבצע הדיקור הסיני + שילוב כלי טיפול נוספים:
הדיקור נעשה במחטים דקות וחד פעמיות. אורך הטיפול נע בין 25 ל-30 דקות (זמן שכיבה עם המחטים), שלאחריו משלבים את שאר כלי הטיפול הרלוונטים כגון: טווינא (עיסוי), כוסות רוח, גוואשה, קומפרסים חמים, משחות, מסכות ושמנים למריחה חיצונית, רטיות ותחבושות צמחיות ועוד. על כן, כל טיפול אורך כשעה.

ישנם מקרים שניתן להשיג שיפור תוך מספר טיפולים בודד, אך ברוב המקרים של המחלות הכרוניות יש צורך לבצע טיפולים לאורך מספר שבועות-חודשים במטרה להשיג שיפור מתמשך ואפקטיבי לאורך זמן.
יש לזכור שהטיפול הסיני עובד "עם הגוף" ומטרתו לאורך זמן לעודד את הגוף לויסות עצמי טבעי ומתוך כך לריפוי ו/או הקלה בתסמינים. כמות טיפולים יכולה לנוע בין 6 ל-50 ואף יותר. הקליניקה מבוססת על תשתית טיפולית מקצועית-כלכלית המותאמת לדרישה זו.

מהם צמחי המרפא הסיניים:
צמחי המרפא מהווים חלק מרכזי בתהליך הריפוי והם מותאמים באופן אינדיבידואלי לאבחנת המטופל. צמחי המרפא מכילים בתוכם חומרים פעילים, שבשילובם יחד בפורמולה הן יוצרות סינרגיה ייחודית של עשרות  חומרים פעילים יחדיו. מכיוון שהחומרים הללו נמצאים בתצורה טבעית הם מסוגלים לאזן אחד את השני ובכך למנוע תופעות לוואי בלתי רצויות.
היות ומחלות מושפעות ממספר רב של מנגנונים גופניים ונפשיים, היתרון של צמחי המרפא בא לידי ביטוי ביכולת לטפל בו-זמנית בכל המנגנונים יחדיו ובכך להביא
לריפוי עמוק ובסיסי יותר ולא רק להקהל ברובד הסימפטומטי. צמחי מרפא ניתנים לבישול ושתייה של המיצוי או ללקיחה כאבקות מרוכזות. באגף המוצרים שלנו ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של פורמולות סיניות ומוצרים נוספים.

מהו העיסוי הרפואי:
הטווינא היא העיסוי הסיני המסורתי אשר נקרא לרוב "הפיזיותרפיה הסינית". העיסוי משחרר שרירים תפוסים, מפחית ומסלק את הכאב, משפר זרימת דם אזורית ומגדיל את טווח התנועה של המפרקים. ע"י כך תורם העיסוי לשיקום האיזור הפגוע. אנו משלבים בכל טיפול וטיפול, בהתאם לצורך טיפול שכזה, כאשר הטיפול  אורך לרוב בין 5 ל-10 דק' ומהווה חלק מסך כלי הטיפול שבאמצעותם אנחנו מטפלים.


משך הזמן עד להקלה בסימפטומים:
תהליך הריפוי הוא מאוד אינדיבידואלי והוא מושפע מחומרת המצב ומהירות תגובת המטופל. ניתן לצפות לתחילת שיפור בתוך מספר שבועות עד חודש ימים ושיפור משמעותי יותר תוך חודשיים - שלושה.

ככל שהמטופל יתמיד ויתחייב לתהליך הטיפולי, יגדלו הסיכויים להשגת שיפור משמעותי ויציב לאורך זמן.
בנוסף, חשוב להבהיר כי תקופת הטיפול היא מוגבלת ואין המטרה ליצר תלות בטיפול, אבל בחלק מהמקרים תידרש "תחזוקה" טיפולית חוזרת אותה ניתן לקבל דרך מסלול ביטוח מיוחד של הקליניקה הקהילתית (לרוב טיפול תחזוקתי שכזה ניתן במקרים בהם הטיפול עוזר אבל הפסקתו גורמת לרגרסיה במצב - זה נכון למקרים כרונים, מורכבים ולרוב אצל מטופלים מבוגרים)

אינטגרציה בין הרפואה הקונבנציונאלית והרפואה הסינית:
על המטופל להיות תחת מעקב רפואי קבוע ולהמשיך ליטול את התרופות שלו דרך קבע. כל הורדה במינון של תרופות או הפחתה לחלוטין של תרופות תעשה אך ורק בהשגחת ובהמלצת הרופא המטפל. בהרבה מקרים הטיפול המשולב של הרפואה הסינית והקונבנציונאלית יכולים לתת מענה טוב יותר, בהשוואה לטיפול באחת מהן בלבד.
חשוב להדגיש, שלרוב לא קיימות אינטרקציות שליליות בין התרופות הרגילות לצמחי המרפא הסיניים, אך בכדי למנוע לחלוטין מצב שכזה, חשוב ליידע את המטפל אודות התרופות הנלקחות באופן קבוע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה