ארכיון הבלוג

חשוב לקרוא!

אנשים רבים מגיעים כיום לטיפולים ברפואה הסינית לאחר שכבר ניסו הרבה מאוד סוגים של טיפולים אחרים, קונבנציונאלים ולא קונבנציונאלים, ובאף אחד מהם לא מצאו מענה טוב מספיק המאפשר את איכות החיים לה הם משתוקקים ומייחלים. 

מתוך הניסיונות הכושלים, הכאב והיאוש נוצר הצורך לחפש מזור במקום אחר אחר, לעיתים מסוג אחר לגמרי.
בשונה מגישות מודרניות אשר פעמים רבות רואות את המטופל כבעל חולשה מסויימת אותה יש להשלים באמצעים חיצוניים ("לחץ הדם גבוה? הגוף לא מסוגל לווסתו? ניתן תרופה שתעשה זאת במקומו"),
הרפואה הסינית תופסת את האדם כ
ישות חזקה המסוגלת להתפתח, ללמוד ולרפא את עצמה. 
המודל הסיני מאמין כי לבני האדם יש את הכלים הנדרשים לאיזון, ריפוי וויסות עצמי.  
מתוך הבנה זו, אנו מבינים כי כוחה ויחודיותה של הרפואה הסינית באה לידי ביטוי ביכולתה לעבוד ביחד עם גוף האדם ולעודד אותו לשפעל מנגנונים טבעים לריפוי, איזון ושיקום.

"כמה זמן זה לוקח?"
אחת השאלות הנפוצות שאנו נשאלים במרפאה היא : "כמה זמן?
"כמה זמן עד שהבעיה תיפתר? עד שהמחלה תעלם? עד שתופיע הקלה?" וכו'. 

הריפוי מגיע מבפנים ואכן אנו רואים כי כל אחד פועל בקצב שונה.
היכולת של המטופל להגיב לטיפול תלויה בהרבה מאוד משתנים שונים: סוג המחלה, גיל החולה, היסטוריה רפואית, סוגי תרופות הנלקחות, ניתוחים שבוצעו, המצב הרגשי/מנטאלי, סוג התזונה שלו ועוד.

כאשר מגיע המטופל לטיפול, היאוש מתחלף ברצון, תקווה ואמונה שאותו רופא או מטפל הוא זה שיוציא אותו או אותה מן הסבל והכאב באמצעות כלי הטיפול הסיניים וכי בכוחו לעזור להם.
פעמים רבות עם זאת, אמונה זו ברופא או במטפל הינה מוגזמת ובאה על חשבון האמון העצמי של המטופל בגופו וביכולתו להחלים.
האמונה מעצימה אותו ואת יכולותיו בעיני המטופל על חשבונו - "רק המטפל יכול להוציא אותי מזה", או "היא קוסמת, היא העלימה לי את הכאב".
בכל טיפול, האמונה במטפל או ברופא חשובה כמובן, אך באם היא מוגזמת היא עלולה לפגוע בהבנה של אלמנט קריטי וחשוב בטיפול והוא - הבנת הכוח ויכולת הריפוי האדירה הטמונה בגוף ולקיחת אחריות אישית על הפעלתה! 
על כן הדגש שלנו בתהליך הטיפול והחוזק האמיתי שלו בראייתנו, הוא לא ה"אמונה" ברפואה הסינית עצמה או באותו "הילר" שיציל ויבריא את המצב אלא בעצם, במטופל עצמו.
המטופל אשר מאמין בעצמו ובכוחו ומבין כי הריפוי האמיתי נובע מתוכו ומגופו.
הוא במרכז, ותפקיד הטיפול הוא לסייע לגופו לייצר תהליך ריפוי זה.

הריפוי מגיע מבפנים. זו לא קלישאה! זוהי דרך הסתכלות אשר שמה את המטופל במרכז, מחזקת אותו ומביאה אותו שלב אחר שלב לשיקום.

תפקיד המטפל בדרך זו הוא לעשות ככל שביכולתו ע"מ לעודד, להפעיל ולהכווין את גופו ונפשו של המטופל להירתם לתהליך הריפוי והשיקום באמצעות כלי הטיפול שלו ולעמוד לצידו לאורך כל הדרך הזו.
ההשכלה, הידע והניסיון המקצועי שלנו מהווים את הבסיס לקידום תהליך זה, אך החלק החשוב מצוי בתשתית טיפולית מתאימה וגמישה אשר בלעדיה הטיפול עלול להיות מוגבל וחלקי.


על כן, החלטנו להקים במרכז " רפואה סינית בקהילה" את  מערך הטיפול הרחב והגמיש ביותר שקיים (הדומה בבסיסו למערך הטיפול בבתי החולים בסין), המאפשר לנו להעניק ולהגדיל את פוטנציאל הריפוי הטבעי של האדם. 

מערך הטיפול כולל צוות מטפלים העובד יחדיו (בו זמנית) על כל מטופל בכדי לאפשר:
א. טיפולים בתדירות גבוהה להעצמת האפקט הטיפולי ובחינת שינוי ראשוני בזמן קצר יחסית. 
ב. שילוב  של מגוון רחב מאוד של כלי טיפול שונים, המעודדים יחדיו תהליך ריפוי טבעי ומהיר יותר.

ג. ביצוע סיעור מוחות מקצועי בין צוות המטפלים בכדי לאפשר את הטיפול המדויק ביותר.

אנו במרכז "רפואה סינית בקהילה" מאמינים כי על המטופל להיות במרכז תהליך הטיפול וכי עלינו להעניק לו את מלוא האפשרות להרפא דרך מערך טיפול נכון וגמיש שמותאם לצרכיו האישיים.

לסיכום חשוב לומר, שהטיפול האינטגרטיבי המשלב את הרפואה הקונבנציונאלית והסינית יחדיו, הוא זה המאפשר לאדם לקבל את התמיכה "החיצונית" התרופתית הנדרשת ואת החיזוק "הפנימי" באמצעות הרפואה הסינית במקביל. ככל שהיכולות הטבעיות של הגוף לריפוי מתקדמות ומשתפרות באמצעות הטיפול הסיני כך ניתן בהרבה מקרים להקטין את הצורך והתלות בטיפול הקונבנציונאלי התרופתי.


.


 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה